Oprava výtlkov a sieťových rozpadov infraohrievačmi

  • Technológia infražiarenia je ekologická

Oprava výtlkov infranahrievačmi je ekologicá forma opráv asfaltového krytu so zachovaním pôvodného materiálu. Recyklácia za horúca na mieste vychádza z ekologickej a ekonomickej myšlienky zachovania pôvodného materiálu, u ktorého došlo k oxidácii a skrehnutiu pojiva, ktoré tvorí len 6% objemu, pričom 94% (kamenivo) je stále v dobrom stave.

 

Postup opravy výtlkov infračervenou technológiou

Poškodené miesto sa nahreje, po zahriatí sa vrchná vrstva naruší do hĺbky 2,5 – 5 cm, doplní sa chýbajúci materiál (studená alebo teplá obaľovaná zmes, prípadne recyklát), zahriata zmes sa postrieka omladzovacím postrekom na obnovenie stratených chemických vlastností starého asfaltu, povrch sa upraví a zhutní. Zhutnený povrch sa nakoniec ošetrí konzervačným postrekom, aby sa zamedzilo prenikaniu vody do opravy. V prípade potreby sa opravené miesto posype pieskom pre zlepšenie protišmykových vlastností. Výsledkom je bezšvová oprava s výrazne predĺženou životnosťou v porovnaní s konvenčnou metódou opravy.

Celý postup je rýchly a práca je súvislá — zatiaľ čo sa opravuje nahriata porucha, infranahrievač sa presunie na ďalšiu poruchu, a kým sa oprava dokončí, ďalšia porucha je už nahriata. Celá oprava výtlkov a sieťových rozpadov trvá cca 30 minút, čo výrazne znižuje obmedzenie premávky.

Výhody opráv infražiarením:

  • Využitie pôvodného materiálu, eliminácia odpadu, odstránenie prašnosti a zníženie hlučnosti (žiadne búranie)
  • Spoj horúceho materiálu s horúcim bezšvová homogénna oprava
  • Dlhá životnosť v porovnaní s klasickými metódami
  • Možnosť opráv aj za mínusových teplôt
  • Rýchlosť opráv a minimálne narušenie premávky
  • Použiteľné na zrovnanie nerovností povrchu
  • Na doplnenie chýbajúceho materiálu je možné použiť studenú alebo teplú obaľovanú zmes alebo recyklát
  • Všetky tieto aspekty sa pretavia aj do výhodnej ceny opravy výtlkov

Naša spoločnosť nejde len cestou doplnenia chýbajúceho materiálu, ale zároveň regeneráciou pôvodného materiálu, ktorý už stratil elastické vlastnosti. Použitím regeneračnej emulzie sa starému skrehnutému materiálu vrátia vlastnosti, ktoré mal po výrobe. Spolu s novým doplneným materiálom tak vznikne pružná oprava bez spojov, ktorá vydrží výrazne dlhšie ako oprava klasickou metódou (oprava teplou alebo studenou obaľovanou zmesou, liatym asfaltom a pod.)

Registračný formulár, slúži na zaregistrovanie záujemcu o demo predvedenie technológie opravy cestných výtlkov a sieťových rozpadov infražiaričmi. Podmienky ukážky budú dohodnuté individuálne telefonicky alebo emailom.

Budeme Vás kontaktovať! Tešíme sa na spoluprácu!

Oprava výtlkov technológiou infražiarenia

Oprava cestných výtlkov metódou infražiarenia za dobré ceny.
Dobrá cena